Firma budowlana AVERD Wrocław

Usługi Budowlane: budowa domów jednorodzinnych stan surowy lub pod klucz Wrocław, Długołęka, Kępno

Stan surowy zamknięty domu lub budynku, definicja.

 

Stan surowy zamknięty domu czy budynku to stan gdzie dom posiada już kompletną konstrukcję nośną, fundamenty, ściany pietra,schody, ściany działowe, dach, stropy, okna oraz drzwi zewnętrzne. Pomieszczenia nie są jeszcze w żaden sposób wykończone, brak tynków posadzek czy instalacji. Budynek w stanie zamkniętym jest już dobrze zabezpieczony przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych.

W domu jednorodzinnym zamontowane się już drzwi zewnętrzne oraz okna. Garaż wewnętrzny zostaje wykończony bramą garażową. Stan surowy zamknięty oznacza, że dom jest dobrze zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dom jednorodzinny lub budynek w stanie surowym zamkniętym może być  pozostawiony na sezon zimowy, nawet jeśli środku będą panowały ujemne temperatury, nie wpłynie to negatywnie na jakość oraz trwałość konstrukcji nośnej budynku.

 

Stan surowy jest terminem powszechnie używanym podczas budowy domu lub innego budynku.  Nie ma jednak w budownictwie oficjalnej, prawnie obowiązującej definicji stanu surowego (otwartego lub zamkniętego). W związku z tym najlepiej jest określic jakie poszczególne prace będą obejmowaly stan surowy otwarty lub zamknięty domu.

 


stan surowy zamknięty domu